Dziwnówek Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Plaża w Dziwnówku to największa atrakcja turystyczna Dziwnówka - jest szeroka i czysta z drobnym, żółtym piaskiem. Doskonała do wygrzewania się w słońcu i spacerów przy zachodzie słońca. Można nią dotrzeć do Łukęcina lub do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwnej do morza. więcej »

 • wejścia od ulic 1 Maja i Kamieńskiej

Kąpieliska »

W Dziwnówku morskie kąpielisko ma 400 metrów długości i położone jest na odcinku między ulicami 1-go Maja i Plażową. Sanitariaty zostały ustawione przy zejściach przy ul. Kamieńskiej i 1-go Maja. więcej »

Szlaki turystyczne »

Przez Dziwnówek przechodzą szlaki turystyczne: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 i Szlak niebieski od Dziwnówka do Pobierowa. więcej »

Szlaki rowerowe »

Czy warto zabrać ze sobą rower na urlop do Dziwnówka? Tak! Na rowerzystów czekają leśne ścieżki rowerowe, ekstremalna do Dziwnowa, spokojna leśna do Łukęcina i Pobierowa, aleja dębowa do Wrzosowa. więcej »

Zalew Kamieński »

Zalew Kamieński to bardzo atrakcyjny turystycznie akwen - oferuje możliwość wędkowania, jego wody są bogate w okonie, płocie, szczupaki a nawet węgorze. W Dziwnówku na Zalewie Kamieńskim działa także niewielka przystań ze szkółką windsurfingu. więcej »

Przystań w Dziwnówku »

W Dziwnówku, nad brzegiem zalewu i tuż za kościołem znajduje się niewielka przystań. W pobliżu znajduje się duży plac zabaw, boisko i siłownia na świeżym powietrzu. Nieopodal funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego. więcej »

Szkoła Windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu »

Szkoła Windsurfingu w Dziwnówku znajduje się nad brzegiem Jeziora Wrzosowskiego, tuż za kościołem. Odbywają się tu zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych. Działa również wypożyczania sprzętu wodnego (kajaków i rowerków wodnych). Woda w zatoce jest wyjątkowo - w odległości 400m od lądu na całej szerokości linii brzegowej woda sięga zaledwie do kolan. Windsurfing to coraz bardziej popularna nadmorska atrakcja! więcej »

 • 72-420 Dziwnówek, ul. Nad Zalewem 13
 • 607 067 024

Miejski plac zabaw, boisko, siłownia na dworze »

Tuż przy brzegu Zalewu Kamińskiego wybudowany został kolorowy plac zabaw dla dzieci. Oprócz zjeżdżalni, huśtawek i boiska do gry w piłkę nożną można tu znaleźć również siłownię na świeżym powietrzu. więcej »

Sporty wodne »

W Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Na wodach Zalewu Kamieńskiego i na morzu można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding, windsurfing, żeglarstwo i kajakarstwo. więcej »

Łowisko w Dziwnówku »

W Dziwnówku znajduje się kilka miejsc gdzie można wędkować. W tutejszych wodach można wyłowić różne gatunki ryb m. in. leszcze, trocie czy okonie. więcej »

Most zwodzony w Dziwnowie »

Most zwodzony w Dziwnowie jest interesującą atrakcją turystyczną. Rzeka Dziwna u ujścia jest dość szeroka, więc most na rzece nie jest podnoszony w całości, a jedynie jedno jego przęsło. więcej »

Port rybacki w Dziwnowie »

Dziwnów to poza nadmorskim letniskiem także ośrodek rybacki. Port rybacki w Dziwnowie usytuowany jest przy nabrzeżu rzeki Dziwny. Wejście do portu od strony Bałtyku osłaniają dwa falochrony. więcej »

 • 72-420 Dziwnów, ul. Przymorze 4
 • 91 381 37 54

Przystań pasażerska w Dziwnowie »

Z Dziwnowa można również wypłynąć na Bałtyk czy Zalew Kamieński, na krótkie wycieczki. Przystań pasażerska w Dziwnowie zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. więcej »

 • 72-420 Dziwnów, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie

Hala sportowo-widowiskowa w Dziwnowie »

Hala sportowo-widowiskowa w Dziwnowie zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez okrągły rok. Obok hali przebiega Aleja Gwiazd Sportu, która wraz z pobliskim parkiem zaprasza na spacery. więcej »

 • 72-420 Dziwnów, ul. Władysława Reymonta 10

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie »

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie: latarnie morskie w miniaturze, miniaturowy parowóz, miejsce zabaw dla najmłodszych, lody, gofry, kawiarnia. więcej »

 • 72-420 Dziwnów, ul. Dziwna
 • 502 284 588
 • dziwnow@park-miniatur.pl

Jezioro Martwa Dziwna »

Jezioro Martwa Dziwna (dawniej będące naturalnym ujściem rzeki Dziwny) leży na szlaku przelotowym ptaków. Można tu spotkać zarówno gatunki ptaków stale gnieżdżących się, jak i ptaki przylatujące w okresie wiosny i jesieni. więcej »

Jazda konna »

Jeśli spędzasz urlop w Dziwnówku i masz ochotę pojeździć konna wybierz się do pobliskiego Wrzosowa. Agroturystyka Pod Kogutem zaprasza na lekcje jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, a dla zaawansowanych już jeźdźców - wyjazdy w teren. więcej »

 • Wrzosowo 44 k/Dziwnówka
 • 91 381 29 31
 • rezerwacje@podkogutem.fr.pl

Jezioro - Zatoka Wrzosowska »

Jezioro Wrzosowskie lub Zatoka Wrzosowska to akwen wodny łączący Zalew Kamieński z rzeką Dziwną. Jezioro – Zatoka Wrzosowska daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Na jego wodach uprawiane są rozmaite sporty wodne. więcej »

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie »

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie: ścieżka edukacyjna, muzeum-park rozrywki, Mini Zoo w formie safari z różnymi gatunkami zwierząt i ptaków, miejsca, gdzie można dobrze zjeść i kupić pamiątki. więcej »

 • Wrzosowo 2 k/Dziwnówka
 • +48 512 847 478
 • baltyckiparkdinozaurow@wp.pl

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu »

W Rewalu, na pierwszym piętrze dworca kolei wąskotorowej znajduje się Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu. Na miejscu makiety kolejowe, modele pojazdów kolejowych, kącik zabaw dla dzieci. więcej »

 • 72-344 Rewal, ul. Dworcowa 21
 • 536 080 301

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Wizyt: 1 399 650, Dziś: 326, Osób online: 12

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem