Polecane obiekty

Dom Gościnny MARTA Dom Gościnny ASTRA MIĘDZYWODZIE - noclegi

Okolice Dziwnówka

Dziwnów to nieduży kurort nadmorski i jednocześnie miasteczko portowe, położone u ujścia rzeki Dziwny. Główne atrakcje Dziwnowa to nadmorskie plaże, port rybacki oraz zwodzony most na rzece, dzięki któremu statki i kutry mogą wypływać z portu na pełne morze i spowrotem. Dziwnów położony jest bardzo blisko Dziwnówka (ok. 4 km na zachód), tak więc warto się do niego wybrać na jednodniową wycieczkę samochodową lub rowerową. Więcej...
Międzywodzie niewielkie, leżące na Wyspie Wolin, nadmorskie letnisko. W Międzywodziu, prócz nadmorskich plaż, atrakcją jest tez położenie nad Zalewem Kamieńskim, gdzie wybudowano nowoczesną Marinę. Międzywodzie oddalone jest od Dziwnówka o ok. 8km na zach. Więcej...
Zobacz więcej ciekawych miejsc w okolicy Dziwnówka

Atrakcje Dziwnówka

Dziwnówek Atrakcje Turystyczne

  • Plaża w Dziwnówku. Plaża to największa atrakcja turystyczna Dziwnówka - jest szeroka i czysta z drobnym, żółtym piaskiem. Doskonała do wygrzewania się w słońcu i spacerów przy zachodzie słońca. Można nią dotrzeć do Łukęcina lub do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwnej do morza.
  • Zalew Kamieński to bardzo atrakcyjny turystycznie akwen - oferuje możliwość wędkowania, jego wody są bogate w okonie, płocie, szczupaki a nawet węgorze. W Dziwnówku na Zalewie Kamieńskim działa także niewielka przystań ze szkółką windsurfingu.
  • Wesołe miasteczko - w sezonie wakacyjnym działa tu Wesołe Miasteczko - to fantastyczna atrakcja dla dzieci. Posiada ono wiele atrakcyjnych urządzeń, takich jak: podnoszona karuzela z kaczorami, karuzela łańcuchowa dla małych dzieci, kolejka z autkami dla maluchów, autodrom, twister, kolejka, bujający się statek, byk do ujeżdżania i bangi. 
  • Szkoła Windsurfingu - znajduje się nad brzegiem Jeziora Wrzosowskiego, tuż za kościołem. Odbywają się tu zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych. Działa również wypożyczania sprzętu wodnego (kajaków i rowerków wodnych). Woda w zatoce jest wyjątkowo - w odległości 400m od lądu na całej szerokości linii brzegowej woda sięga zaledwie do kolan. Windsurfing to coraz bardziej popularna nadmorska atrakcja!

Ostatnia aktualizacja - maj 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 057 675, Dziś: 340, Osób online: 12

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem