Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dziwnówku to największa atrakcja turystyczna Dziwnówka - jest szeroka i czysta z drobnym, żółtym piaskiem. Doskonała do wygrzewania się w słońcu i spacerów przy zachodzie słońca. Można nią dotrzeć do Łukęcina lub do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwnej do morza. więcej »

wejścia od ulic 1 Maja i Kamieńskiej

Kąpieliska

W Dziwnówku morskie kąpielisko ma 400 metrów długości i położone jest na odcinku między ulicami 1-go Maja i Plażową. Sanitariaty zostały ustawione przy zejściach przy ul. Kamieńskiej i 1-go Maja. więcej »

Szlaki turystyczne

Przez Dziwnówek przechodzą szlaki turystyczne: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 i Szlak niebieski od Dziwnówka do Pobierowa. więcej »

Szlaki rowerowe

Czy warto zabrać ze sobą rower na urlop do Dziwnówka? Tak! Na rowerzystów czekają leśne ścieżki rowerowe, ekstremalna do Dziwnowa, spokojna leśna do Łukęcina i Pobierowa, aleja dębowa do Wrzosowa. więcej »

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński to bardzo atrakcyjny turystycznie akwen - oferuje możliwość wędkowania, jego wody są bogate w okonie, płocie, szczupaki a nawet węgorze. W Dziwnówku na Zalewie Kamieńskim działa także niewielka przystań ze szkółką windsurfingu. więcej »

Szkoła Windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu

Już od początku wakacji zapraszamy do nowej bazy windsurfingowej w Dziwnówku. Nasza szkoła znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż za kościołem. więcej »

ul. Nad Zalewem 14, Dziwnówek

Sporty wodne

W Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Na wodach Zalewu Kamieńskiego i na morzu można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding, windsurfing, żeglarstwo i kajakarstwo. więcej »

Łowisko w Dziwnówku

W Dziwnówku znajduje się kilka miejsc gdzie można wędkować. W tutejszych wodach można wyłowić różne gatunki ryb m. in. leszcze, trocie czy okonie. więcej »

Motylarnia Dziwnów

Motylarnia Dziwnów to miejsce gdzie spotkać można przepiękne egzotyczne motyle.Czynne przez cały tydzień w godzinach 10 - 19 . więcej »

Dziwnów, Marynarki Wojennej, 72-420

Mini Golf Skarb Pirata

Dziwnów, Marynarki Wojennej 13, 72-420

Most zwodzony w Dziwnowie

Most zwodzony w Dziwnowie jest interesującą atrakcją turystyczną. Rzeka Dziwna u ujścia jest dość szeroka, więc most na rzece nie jest podnoszony w całości, a jedynie jedno jego przęsło. więcej »

Port rybacki w Dziwnowie

Dziwnów to poza nadmorskim letniskiem także ośrodek rybacki. Port rybacki w Dziwnowie usytuowany jest przy nabrzeżu rzeki Dziwny. Wejście do portu od strony Bałtyku osłaniają dwa falochrony. więcej »

72-420 Dziwnów, ul. Przymorze 4

Przystań pasażerska w Dziwnowie

Z Dziwnowa można również wypłynąć na Bałtyk czy Zalew Kamieński, na krótkie wycieczki. Przystań pasażerska w Dziwnowie zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. więcej »

72-420 Dziwnów, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie

Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie: latarnie morskie w miniaturze, miniaturowy parowóz, miejsce zabaw dla najmłodszych, lody, gofry, kawiarnia. więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Hala sportowo-widowiskowa i Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Hala sportowo-widowiskowa w Dziwnowie zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez okrągły rok. Obok hali przebiega Aleja Gwiazd Sportu, która wraz z pobliskim parkiem zaprasza na spacery. więcej »

ul. Władysława Reymonta 10, Dziwnów

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie: ścieżka edukacyjna, muzeum-park rozrywki, Mini Zoo w formie safari z różnymi gatunkami zwierząt i ptaków, miejsca, gdzie można dobrze zjeść i kupić pamiątki. więcej »

ul. Wrzosowo 2 k/Dziwnówka

Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

W muzeum odbywają się spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. więcej »

ul. Aleja Bursztynowa 28, Niechorze

Jazda konna

Jeśli spędzasz urlop w Dziwnówku i masz ochotę pojeździć konna wybierz się do pobliskiego Wrzosowa. Agroturystyka Pod Kogutem zaprasza na lekcje jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, a dla zaawansowanych już jeźdźców - wyjazdy w teren. więcej »

Wrzosowo 44 k/Dziwnówka

Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro Martwa Dziwna (dawniej będące naturalnym ujściem rzeki Dziwny) leży na szlaku przelotowym ptaków. Można tu spotkać zarówno gatunki ptaków stale gnieżdżących się, jak i ptaki przylatujące w okresie wiosny i jesieni. więcej »

Jezioro - Zatoka Wrzosowska

Jezioro Wrzosowskie lub Zatoka Wrzosowska to akwen wodny łączący Zalew Kamieński z rzeką Dziwną. Jezioro - Zatoka Wrzosowska daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Na jego wodach uprawiane są rozmaite sporty wodne. więcej »

Latarnia morska Kikut

Latarnia morska Kikut koło Wisełki, to usytuowana w Wolińskim Parku Narodowym, obok miejscowości Międzyzdroje, niedaleko letniska Wisełka, wieża orientacyjno-widokowa, w 1962r. przebudowana na latarnie morską. więcej »

Latarnie Morskie woj. zachodniopomorskiego

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Powyżej nazwy miejscowości, w których znajdują się latarnia morskie i odległości między nimi. więcej »

Latarnia morska w Świnoujściu

W wyniku generalnego remontu w wieku XX, wieża zmieniła wygląd - stała się w przekroju okrągła, osadzona na ośmiokątnej podstawie. więcej »

ul. Bunkrowa 1, Świnoujście

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnię morską w Niechorzu wybudowali w XIX wieku Niemcy. Wieża latarni została umieszczona na wysokiej, 13-metrowej podstawie, osiągając wysokość 45 metrów. więcej »

Woliński Park Narodowy

Będąc w Dziwnówku, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Dziwnów

Atrakcyjna, czysta i szeroka plaża, czyste, ciepłe wody Bałtyku i uzdrowiskowy klimat powodują, że Dziwnów jest popularną i lubianą miejscowością letniskową. więcej »

Łukęcin

Nawet w sezonie letnim kiedy wszędzie jest tłoczno i gwarno można tu odpocząć w spokoju i ciszy. więcej »

Wrzosowo

Wrzosowo to wieś położona w pobliżu Zatoki Wrzosowskiej, na trasie wiodącej do nadmorskich kąpielisk Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie. więcej »

Kamień Pomorski

Interesującym miejscem do zwiedzania jest Muzeum Kamieni, które mieści się w baszcie przylegającej do XIV-wiecznej bramy Wolińskiej. więcej »

Międzywodzie

Międzywodzie, położone w jednej z najbardziej na południe wysuniętej części polskiego wybrzeża, jest jednocześnie nadmorską miejscowością o bardzo łagodnym klimacie. więcej »

Międzyzdroje

Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. więcej »

Świnoujście

Nadmorska promenada, plaża, park oraz piękne krajobrazy stwarzają wyjątkowy, letniskowy klimat Świnoujścia. W Świnoujściu przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną. więcej »

Pobierowo

Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. więcej »

Niechorze

Niechorze - nadmorska miejscowość składająca się z dwóch części: zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej, na obszarach bardziej równinnych i przylegających do jeziora Liwia Łuża. więcej »

Rewal

Rewal corocznie przyciąga wielu turystów, oferując im szeroką plażę, wspaniały mikroklimat, czystą wodę, place zieleni oraz wiele atrakcji i rozrywek. więcej »

Trzęsacz

Centrum Trzęsacza stanowi aleja prowadząca od dużego parkingu do klifowego brzegu, gdzie stoi ocalały fragment kościoła. Tu znajdują się pensjonaty, bary, kawiarenki, sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami. więcej »

Historia Dziwnówka

Pierwsze informacje o Dziwnówku pojawiły się w źródłach historycznych w 1503r. podczas podpisywania umowy dzierżawnej pod kraczmę "Lutke Divenov". więcej »