Plaża

Informacje

 • wejścia od ulic 1 Maja i Kamieńskiej

Plaża w Dziwnówku

Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta a piasek na niej jest drobny i żółty. Doskonała do wygrzewania się w słońcu i spacerów przy zachodzie słońca. Bez przeszkód można nią dotrzeć do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwnej do morza, lub do Łukęcina.

Co na plaży?

Na plaży są bary i dmuchane konstrukcje do zabaw dla dzieci. Plażę otaczają wydmy, porośnięte sosnami, wierzbami i rzadkimi gatunkami roślinności. Woda morska w tym regionie jest uznawana za najczystszą na całym Pomorzu i nie skażoną zanieczyszczeniami przemysłowymi.

Dodatkowo..

Największym atutem Gminy Dziwnów jest prawie osiemnaście kilometrów szerokich, piaszczystych i czystych plaż. W roku 2013, po spełnieniu wielu skomplikowanych procedur, Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie, otrzymały certyfikat "Błękitna Flaga", świadczący o najwyższym standardzie kąpielisk.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • a internet jest?Autor: mona
  a internet jest?...
  a internet jest?
 • Potwierdzam:)Autor: Monia
  Potwierdzam. Dziwnówek to mała ale przyjazna turystom miejscowość. Swietne miejsce na wypad dzie...
  Potwierdzam. Dziwnówek to mała ale przyjazna turystom miejscowość. Swietne miejsce na wypad dziećmi.W tamtym roku bylismy tam z mężem i maleńkim dziecięciem i było naprawdę super. W tym roku wybraliśmy to samo miejsce. Dodatkowym (wg mnie przynajmniej) atutem jest to, że nie ma tu dyskotek i skupisk młodziezowych, imperzowych itp itd. Niedaleko las. Mnóstwo miejsca na spacery w razie niepogody. Szczerze polecam!
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 3 z 3