Dziwnów - jak dojechać, gdzie jest, co warto zobaczyć co warto z

  • location_on Dziwnów, ul. undefined
Dziwnów

Dziwnów jest niewielką miejscowością nadmorską, położoną pomiędzy Bałtykiem a rzeką Dziwną na Mierzei Dziwnowskiej. Różnorodność akwenów wodnych otaczających Dziwnów sprawia, że można tu żeglować, pływać, nurkować oraz wędkować (Dziwnów to raj dla wędkarzy - okoliczne wody bogate są w węgorze, szczupaki, łososie, liny, sandacze, leszcze, śledzie, flądry i okonie).

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Atrakcyjna, czysta i szeroka plaża, czyste, ciepłe wody Bałtyku i uzdrowiskowy klimat powodują, że Dziwnów jest popularną i lubianą miejscowością letniskową. Latem dla najmłodszych Wczasowiczów przygotowane jest wiele atrakcji na plaży. Największym atutem Gminy Dziwnów jest prawie osiemnaście kilometrów szerokich, piaszczystych i czystych plaż.

PROMENADA NADMORSKA

Jest to idealne miejsce na spokojne, relaksacyjne spacery. Promenada posiada ławeczki, na których można usiąść i poczekać na na prawdę zdumiewający zachód słońca. Jest ona oświetlona nocą, co umożliwia nocne przechadzki przy blasku księżyca. Wzdłuż promenady stoją cztery budynki z bezpłatnymi toaletami. 

MOST ZWODZONY

Jedną z ciekawych atrakcji Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Z tego miejsca rozciąga się na prawdę piękny widok na rzekę. Najbardziej widowiskowe w tym miejscu jest podnoszenie mostu, które trwa kilka minut. Odbywa się latem w godzinach parzystych, natomiast poza sezonem - według potrzeb. 

PARK LINOWY TARZANIA (ul. Sienkiewicza, tel. 790 747 200)

Jest to miejsce pełne adrenaliny, emocji, stąd na pewno nie wyjdziesz znudzony. Trasy są dostosowane również dla najmłodszych Wczasowiczów. Na początku każdy musi przejść krótki instruktaż, następnie taka osoba dostaje uprzęż oraz kask. Do dzieła!

Cennik:

1 przejście - bilet normalny 25 PLN
1 przejście - bilet ulgowy 20 PLN
2 przejścia - bilet normalny 40 PLN
2 przejścia - bilet ulgowy 30 PLN

NADMORSKI PARK MINIATUR I KOLEJEK W DZIWNOWIE (ul. Dziwna, 502 284 588)

Każdy z pewnością raz w życiu widział chociaż jedną latarnię morską. Ale czy kiedykolwiek widziałeś wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu? Tutaj masz taką okazję! W tym Parku znajdą się atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla najstarszych Wczasowiczów. 

Godziny otwarcia:

  • Zapraszamy codziennie od 10:00 do 16:00

Cennik:

  • Normalny - 22 zł 
  • Ulgowy - 18 zł 
  • Rodzinny - 70 zł

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0