Kamień Pomorski - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć,

  • location_on Kamień Pomorski, ul. undefined
Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dzięki źródłom solankowym i pokładą borowiny w mieście rozwinęło się lecznictwo uzdrowiskowe. Jedną z głównych atrakcji jest z pewnością ratusz uchodzący za perłę gotyku. Kolejną ciekawą atrakcją jest romańsko – gotycka Katedra św. Jana Chrzciciela w której znajduje się skarbiec, w którym są starodruki, sprzęt liturgiczny oraz stare rzeźby. Ciekawą atrakcją jest wejście na wieżę, z której roztacza się wspaniała panorama miasta i Zalewu Kamieńskiego. Chcąc poznać skąd wzięła się nazwa miasta Kamień Pomorski powinniśmy odwiedzić Chrząszczewską Wyspe na której znajduje się Królewski Głaz (granitowy kamień), od którego pochodzi nazwa miasta. Interesującym miejscem do zwiedzania jest Muzeum Kamieni, które mieści się w baszcie przylegającej do XIV-wiecznej bramy Wolińskiej.

Dlaczego warto tu przyjechać? MUZEUM KAMIENI (ul. Słowackiego 1, tel. 607 970 880)

Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy w sposób interesujący chcą spędzić wolny czas. Tutaj zaprezentowano setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu. Najciekawszą atrakcją w Muzem jest gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego, fragmenty skamieniałych kości prehistorycznych zwierząt, w tym kompletny szkielet dinozaura Deinonychusa, a także meteoryt Gibeon. Bilety w cenie ok. 10 zł. 

Godziny otwarcia:

  • Pn-So 10.00 - 17.00
  • Ndz    10.00 - 16.00

KATEDRA PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA (ul. Plac Katedralny 8, tel. 913 820 554)

Jest to bardzo znana i często odwiedzana przez Turystów Katedra. To romańsko - gotyca, ceglana, trójnawowa bazylika z widrarzem od strony północnej. Jej sercem są barokowe organy. Odbywają się tu często koncerty organowe, które są niesamowitym widowiskiem.

LABIRYNT (ul. DW107, tel. 604 410 098)

Jeżeli szukasz niestandardowego rozwiązania na spędzenie wolnego czasu, to jest to idealna atrakcja dla Ciebie. Tutaj potrzeba ogromnego skupienia i orientacji w terenie. Gwarancja dużej ilości śmiechu oraz zabawy. Nie poddawaj się zbyt szybko, a na pewno odnajdziesz wyjście. Na ternie atrakcji znajduję się parking. 

Godziny otwarcia sezon:

  • poniedziałek - piątek: od 08.00 do 17.00,
  • sobota: 09.00 do 15.00,
  • niedziela: 10.00 do 13.00.

STAROŻYTNE MACHINY WOJENNE

Będąc w Kamieniu Pomorskim warto zobaczyć repliki starych machin wojennych, które znajdują się niedaleko Zalewu Kamieńskiego. Jest to ciekawe miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny oraz poszerzenie swojej wiedzy historycznej. Każda z replik jest opisana na ustawionych obok nich tablicach. 

DWOREK VON KLEISTA (plac Katedralny)

Dwór von Kleista, został zbudowany w XIV wieku, jako Kuria Dziekana. Stanowi on jedną z najchętniej odwiedzany atrakcji w Kamieniu Pomorskim. Jego obecny wygląd zachował się z XVIII wieku. To w tym miejscu, w 1745 roku, odbyła się pierwsza próba z tzw. "Butelkami Kleista" - kondensator elektryczny. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0