Międzywodzie - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć, co

Międzywodzie

Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. Zwolennicy aktywnego wypoczynku, relaksu i wędkowania znajdą tu piękne zakątki nad Zalewem Kamieńskim.

Co więcej...

Międzywodzie, położone w jednej z najbardziej na południe wysuniętej części polskiego wybrzeża, jest jednocześnie nadmorską miejscowością o bardzo łagodnym klimacie. Panujący w Międzywodziu mikroklimat działa leczniczo na drogi oddechowe. Położenie Międzywodzia na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem przyciąga co roku wielu amatorów sportów wodnych.

Dlaczego warto tu przyjechać? PLAŻA

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste i szerokie plaże nad czystą wodą. Na plaży, w sezonie letnim, ustawione są dmuchane atrakcje przeznaczone specjalnie dla dzieci. W pobliżu plaży, na wydmie znajduje się kawiarnia z tarasem widokowym. 

ZALEW KAMIEŃSKI

Na zalewie znajduje się wyspa Chrząszczewska - trzecia, biorąc pod uwagę wielkość, wyspa w naszym kraju. Jest to raj dla wędkarzy. W tym miejscu można złapać kilka gatunków ryb, takich jak na przykład łosoś, okoń, leszcz, lin bądź szczupak. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie bądź windsurfingu.

PRZYSTAŃ JACHTOWA (ul. Zatoczna)

Idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Przystań zlokalizowana jest przy Zatoce Kamieńskiej. Cumują tu jachty oraz można wypożyczyć sprzęt pływający. Latem można skorzystać z atrakcji, jaką jest rejs turystycznym stateczkiem po zalewie. 

BAŁTYCKI PARK EDUKACYJNY (ul. Bałtycka)

Park jest ogólnodostępny i jest on przygotowany specjalnie dla najmłodszych Turystów. Tutaj mogą się oni zapoznać z fauną i florą morza. Dla rodziców są przygotowane ławeczki, na których mogą się zrelaksować oraz obserwować swoje pociechy. Znajduję się tutaj również siłownia na świeżym powietrzu. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0