Rewal - jakie atrakcje, jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest po

  • location_on Rewal, ul. undefined
Rewal

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnówka na wschód, dojedziemy do Rewala, oddalonego od Dziwnówka o ok. 16km. Rewal to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich naszego kraju. Leży w południowo zachodniej Polsce, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Rewal corocznie przyciąga wielu turystów, oferując im szeroką plażę, wspaniały mikroklimat, czystą wodę, place zieleni oraz wiele atrakcji i rozrywek. Na stromym brzegu klifowym wzdłuż plaży znajduje się cienista promenada, skąd roztacza się przepiękny widok na morze i plażę. Rewal posiada znakomite warunki do uprawiania sportu jak i rekreacji. Mieści się tu nowoczesna hala sportowa z boiskiem o powierzchni ok. 1200 m2, siłownia, korty tenisowe, skate park oraz gabinet odnowy biologicznej. Rewal zabudowany jest niewielkimi budowlami, mieszczą się tu również kwieciste place, liczne kawiarenki, restauracje regionalne, sklepy, bary, smażalnie ryb, dyskoteki. Oferuje swoim wczasowiczom wysoki standard wypoczynku. Zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią, specyficznym klimatem oraz miłą atmosferą.

Atrakcje Rewala PLAŻA

Każdy, kto przyjedzie do Rewala musi, chociaż na chwilę wybrać się na piękną, rewalską plażę. Od miasta oddziela ją klif, sama plaża jest czysta i szeroka. W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej.

REWALSKIE WIELORYBY

W Rewalu, przy platformie widokowej, na placu zostały ustawione dwa szkielety wielorybów. Wokół tych rzeźb zostały ustawione ławeczki oraz wybudowano fontannę. Jest to idealne miejsce na pamiątkowe zdjęcie. 

PARK WIELORYBA (ul. Kamińska 1 C, tel. 500 791 752)

Idealne miejsce zarówno dla najmłodszych odkrywców podwodnego świata, jak i dla tych trochę starszych. Przygotowano tu cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - Sierpień od 10.00 do 18.00

WYSTAWA MINIATUR KOLEJOWYCH (ul. Dworcowa 2, tel. 536 080 301)

Wystawę zlokalizowano w zabytkowym, odremontowanym budynku, który pełnił onegdaj funkcję dworca. Osoby odwiedzające to miejsce, mogą podziwiać miniaturowe scenerie w 5 różnych skalach. Tutaj zabawa połączona jest z edukacją. Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną? Odwiedź Wystawę Miniatur Kolejowych! Tu na pewno nie będziesz się nudził!

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 30 września od 12.00 do 18.30.

BAJKOWA CHATA I ZOOMBIELAND (ul. Słonecznikowa 9, tel. 787 752 302)

Chciałbyś na chwilę przenieść się do świata magii i baśni? Bajkowa Chata to właśnie takie miejsce! Wewnątrz czekają na Ciebie wyjątkowe komnaty, a w każdej z nich mieszka ktoś inny. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny. 

Cennik:

  • bilet - 25 zł (lato 2023)

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0